Asılacak Adam Aziz Nesin - PDF free download eBook

  • Verified: Thu, Aug 22, 2019
  • Published: 09.01.2019
  • Views: 24

Introduction

" Allah Kimseyi Mizahçısız bırakmasın... İnsanlık, tarihi boyunca bu gerçeği kaç kez yaşamıştır kimbilir!.. İşler ne zaman sarpa sarmışsa bir ülkede, yöneticiler mizaha düşman olmuşlardır...

read more

Details of Asılacak Adam Aziz Nesin

Original Title
Asılacak Adam Aziz Nesin
ISBN13
9789753250023
Edition Format
Paperback
Number of Pages
159 pages
Book Language
Turkish
Ebook Format
PDF, EPUB

Some brief overview of this book

" Allah Kimseyi Mizahçısız bırakmasın... İnsanlık, tarihi boyunca bu gerçeği kaç kez yaşamıştır kimbilir!.. İşler ne zaman sarpa sarmışsa bir ülkede, yöneticiler mizaha düşman olmuşlardır hemen.

Mizaha yasaklar getirerek de sarpa sardıkları işleri düzeltememişlerdir kesinlikle... Örneğin Nasrettin Hoca ile başedebilecek bir güç, gerçekten var mıdır acaba yeryüzünde? Aziz N " Allah Kimseyi Mizahçısız bırakmasın...

İnsanlık, tarihi boyunca bu gerçeği kaç kez yaşamıştır kimbilir!.. İşler ne zaman sarpa sarmışsa bir ülkede, yöneticiler mizaha düşman olmuşlardır hemen. Mizaha yasaklar getirerek de sarpa sardıkları işleri düzeltememişlerdir kesinlikle...

Örneğin Nasrettin Hoca ile başedebilecek bir güç, gerçekten var mıdır acaba yeryüzünde? Aziz Nesin de, bizce, demokrasimizin emniyet sübabı bir yeni Nasrettin Hoca'dır. CHP'nin tek parti iktidarı döneminde paşalar diktatörlüğü sırasında Marko Paşa'nın tanıştırdığı bir yeni Nasrettin Hoca...

Oysa şimdi bir savcı onu astırmak istiyor... Tam da, şeriatçıların onu diri diri yakmak istedikleri şu günlerde...Kendisini diri diri yakmak isteyenlerin tahrikçisi suçlamasıyla... Tanrı, Aziz Nesin'leri bizden eksik etmesin inşallah...Demokrasimizin güvencesi çünkü onlar.

Bırakalım eleştirsinler, bırakalım sürekli uyarsınları bizleri... Bu nedenle, yüzbinlerce basılacak bir kitap yayımlama olanağını yakalayınca, Aziz Nesin'le ilgili anılarımı anımsadım. Daha nice yüzbinlerce kitaba inşallah..".

(Önsöz'den) "Aziz Nesin'in kendine dert edinmediği hiçbir toplumsal sorunumuz yoktur doğrusu. Örneğin, 1970'li yılların başlarında, gazetelerde, Edirne'deki bir genelevin, içindeki sekiz sermaye kadınla birlikte kiraya verilmek üzrere bir mahkeme tarafından açık artırmaya çıkarıldığı ilanını görünce, dehşet içinde kalmış ve iki gazeteci arkadaşıyla birlikte, adliyedeki açık artırmada bulunmak üzrere o gün Edirne'ye gitmiştir. 'Yirmibirinci yüzyılın ikinci yarısında, uygar sanılan bir ülkede, sekiz kadının mahkeme kararıyla ve mahkeme aracılığıyla sermaye olarak kiraya verilmek üzere açıkartırmaya çıkarılması' gerçekten kolay kolay inanılacak gibi değildir.

Ne var ki, İstanbul'dan gazetecilerin de geldiği duyulunca yargıç ve öteki görevliler açıkartırmayı erteletmişlerdir. Sonra da, bu olayı yazdığı için Aziz Nesin hakkında, 'Adliyeyi küçük düşürdüğü' suçlamasıyla dava açılmıştır hemen. Üstelik, yargıç da: 'Siz genelevdeki kadınların avukatı mısınız?' diye terslemiştir, daha ilk duruşmada.

Sites and services that store files may require registration and other conditions for access to downloading and reading electronic books.

All downloaded files are checked. Virus and adware free. Previously, our system checked the all ebook's files for viruses. The results of our verification:

 Google Safe Browsing APINorton Internet SecurityAVG Internet Security
.pdf
.epub
_all.zip